2021 YKS’ye Hazırlanmak | Blog

2021 YKS’ye Hazırlanmak

Pandemi koşullarında yeni bir sınav dönemi daha başladı. YKS maratonuna hazırlanan hiç kimse geç kalmak istemiyor. Peki nasıl hazırlanmalıyız?

Karınca Ekibi 4 Kasım 2020

Pandemi koşullarında yeni bir sınav dönemi daha başladı. Eğitimin online platformlara taşındığı, sonbaharla birlikte sosyal mesafenin öneminin arttığı bu süreçte, YKS maratonuna hazırlanan hiç kimse geç kalmak istemiyor. Herkesin kafasında aynı sorular dönüp duruyor:

YKS 2021 Ne Zaman? TYT ve AYT sınavları hangi gün?
Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 2021 etabı için henüz tarih bilgisi netleşmedi. ÖSYM henüz bu konuda bir açıklama yapmadı. Ancak 2020 yılında YKS 27-28 Haziran’da yapıldığı için, 2021 YKS oturumlarının da muhtemelen haziran ayının son iki haftası içinde yapılacağı öngörülüyor. Sınav tarihi henüz netleşmese de Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamalarından biliyoruz ki sınavlar daha önceden planlandığı gibi yapılmaya devam edecek. Bu yüzden öğrencilerin sıkı ve etkili bir çalışma programı yapması gerekiyor. Peki online eğitimin yapıldığı bu dönemde üniversite sınavına nasıl hazırlanmalı?

Online Üniversite Sınavına Hazırlanmak
Okulların uzaktan eğitimi geçmesiyle sınava hazırlık süreci de online ortama taşındı. Bu süreci avantaja çevirmek için her öğrencinin belirli bir rutin oluşturması hayati bir önem taşıyor. Planlanmış bir günlük rutin hem bireysel bilgi ve becerileri geliştirmek

buy kamagra 100mg

, hem de sınava dönük düzenimizi kurmak açısından hayli önemli. Çünkü üniversite sınavı kişinin sadece bilgisinin değil, aynı zamanda anlama, ölçme, analiz etme, değerlendirme gibi becerilerinin de test edildiği bir sınav. Sınavda başarılı bir sonuca ulaşmak için kendi yeteneklerimizin farkında olmamız çok önemli. Bu yüzden çeşitli kaynaklardan, farklı zorluk seviyelerinde soru çözmek çok önemli.  Eskiden bizi bu konularda öğretmenlerimiz yönlendiriyordu. Fakat eğitimin online ortama taşındığı bu süreçte bunu kim yapabilir? Farklı soru kaynaklarına nasıl ulaşabiliriz?

Karınca ile TYT ve AYT sınavlarına hazırlanmak!
Sınava hazırlanan binlerce öğrencinin tercihi olan Karınca, içinde oldukça çeşitli ve kaliteli soru kaynakları barındıran bir uygulama. Her kullanıcı için bireysel istatistik oluşturan uygulama, içerisindeki mevcut algoritma ile her öğrenciyi bilgi, beceri, yeterlilik ve problem çözme açısından da değerlendiriyor. Bunu yüzlerce sayfayla değil, sadece bir tıkla yapıyor. Üstelik sunduğu reel zamanlı deneme sınavıyla, neredeyse gerçek bir sınav deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Böylelikle her öğrenci kendi durumunu görüp, hatalarını analiz ederek sınavda başarılı olmaya bir adım daha yaklaşıyor. İsteyen herkesin telefonuna indirebileceği uygulama, krizi fırsata çevirmek isteyenler için eşsiz bir fırsat.

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir