Ara tatilde nasıl bir çalışma planı yapılmalı? | Blog

Ara tatilde nasıl bir çalışma planı yapılmalı?

Ara tatil YKS hedefi olan pek çok öğrenci için mükemmel bir çalışma fırsatı. Peki ara tatilde nasıl bir plan yapmak gerekiyor?

Karınca Ekibi 27 Ocak 2021

2021 YKS takvimi yaklaştıkça pek çok öğrenci kalan zamanını verimli kullanmak istiyor. Bulduğu her fırsatta test çözmeyi sürdüren öğrenciler için bu kaçırılmayacak bir fırsat. Peki bu fırsatı nasıl değerlendirmek lazım, gelin bunu inceleyelim.

 

Planını Kontrol Et
Öncelikle en başta yaptığın planı kontrol et. Şu ana kadar gerçekleştirdiğin çalışmalar ile yaptığın planlamanın takvimi uyuyor mu, buna bir göz at. Eğer her şey takvime uygunsa, tebrikler! Planını aynen sürdür. Hayır değilse, o zaman güncel bir plan yapmaya başlamalısın. 

planini-kontrol-et
Eksiklikleri Tamamla
Dikkatlice TYT ve AYT’de eksik kaldığın yerleri incele. En fazla yanlış yaptığın konuları çıkar. Sonrasında sınavda karşına çıkma ihtimali olan ama senin daha hiç test çözmeye fırsatının olmadığı konuların listesini çıkar. Bunları da dahil ederek çalışma planını güncelle. 

 

planini kontrol et
TYT ve AYT dengesini bul!
1 ayda TYT çalışmasının tamamı bitmeyeceği gibi

buy levitra cheap

, bütün bir yıl boyunca TYT çalışıp, son iki ayda AYT’yi bitirmek de çok mümkün değil. İkisinin arasındaki dengeyi bul. Bunun için deneme sınavlarını dikkatlice değerlendir. Çıkan sonucu hedeflediğin üniversitenin koşullarıyla incele. Burada deneme sınavlarının sonucunu doğru takip etmen çok önemli.

 

planini kontrol et
Planlarının Hepsinin Kişisel Olduğunu Bil
Yaptığın bütün plan sana ait olmalı. YKS için yapılan bütün planlamalar kişiye özeldir ve her öğrencinin kendine özgü bir çalışma metodu, altyapısı ve performansı vardır. Kendini tanı ve buradan ilerle. 

 

planini-kontrol-et
BONUS: ‘Tüm bunları nasıl yapacağım’ sorusunun cevabını bulduk
Bir öğrencinin tüm bunları tek başına yapması çok zor olsa da bazı çözümlerden yardım alabilirsin. Örneğin yukarıda sayılan bütün özellikler Karınca uygulamasında mevcut. Karınca’da en fazla yanlış yaptığın konudan, hiç test çözmediğin konuya, ders ders hangi durumda olduğundan, ortalama kaç dakikada bir testi bitirdiğine kadar pek çok veriye hemen ulaşabilirsin. Girdiğin TYT ve AYT deneme sınavının sonuçlarını takip edip, bireysel gelişmeni inceleyebilirsin. Bunların hepsi için sadece Karınca’yı indirmen ve her gün Karınca’ya girip soru çözmen yeterli. 

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir