Gezerek çalışabileceğin meslekler! | Blog

Gezerek çalışabileceğin meslekler!

Hem gezip hem çalışabileceğin, hem de para kazanabileceğin bir işin olsun istiyorsan bu blog yazısı tam sana göre.

Karınca Ekibi 3 Mart 2021

YKS yaklaştıkça gelecek planları netleşiyor. Gezerek çalışmak son yılların en popüler tercihlerinden bir tanesi. Senin için hem gezmelik hem de para kazanmalık meslekleri inceledik. 

 

bilgisayar muhendisligi
1- Bilgisayar Mühendisliği
Son yılların en popüler mesleklerinden bir tanesi. Geliştiricilerin tasarımlarını gerçeğe dönüştüren yazılımcılar bilgisayar tabanlı altyapıları kullandıkları için her yerden çalışabilirler. Pandemi ile birlikte pek çok şirket pandemi sonrası da uzaktan çalışacaklarını açıkladı bile. Muhtemelen bu alanda çalışanlar gelecekte gezerek çalışma şansına en fazla sahip olan kişiler olacaklar. Bizden söylemesi. 

 

ogretmen
2- Öğretmenlik
Şaşırdınız değil mi? Ülkemizde öğretmenlerin sınıflarda çalışmasına alışık olsak da dünyada öğretmenlik çoktan uzaktan eğitime dönmeye başladı. Matematik, fizik, kimya, yabancı dil gibi birçok alanda uzaktan öğretmenlik yapmanız mümkün. Sadece teknolojiye ve iyi bir yabancı dile ihtiyacınız var. 

 

gezici doktor - hemsire
3- Gezici Doktor / Hemşire
Her ülkenin talep ettiği yeterlilik değişse de, doktor veya hemşire olarak dünyanın farklı noktalarında gezerek çalışmak mümkün. Ayrıca Sınır Tanımayan Doktorlar gibi  sağlık örgütlerinin programları ile planlamalar da yapılabiliyor. Uzun veya kısa programlara dahil olup hem insanlara yardım edip hem de gezmek mümkün. 

 

tur rehberi
4- Tur Rehberliği
Bu arkadaşlar zaten gezerek para kazanıyorlar. Sen de tur rehberi olup, güzel bir veya birkaç yabancı dille dünyanın her yerinde gezip para kazanabilirsiniz. Klasik şirketlerle bunu yapabileceğin gibi, kendi şirketini kurup veya bazı uygulamaları kullanıp bu alanda para kazanmak mümkün. 

 

ucus gorevlisi
5- Uçuş Görevlisi
Pilot, host veya hostes olarak dünyanın herhangi bir yerine gitmek mümkün. Hem iş hem de seyahati aynı anda aradan çıkarıp dünyayı keşfedebilirsin. 

BONUS:
Yukarıda popüler olan mesleklerden daha fazlası yok mu, var! Stok fotoğraf & video çekmek, web tasarım yapmak, gemi kaptanı olmak, sosyal medya yöneticiliği, dijital asistanlık,  e-ticaret uzmanlığı gibi alternatifleri de tercih edebilirsin. Teknoloji çok hızlı ilerliyor ve önümüzdeki yıllarda klasik işlerin önemli bir kısmı da uzaktan çalışmaya dönüşebilir. Eğer hala bir kariyer planı yapmadıysan bu seçenekleri göz önünde bulundurup bir kariyer planı yapmaya başlayabilirsin. 

Şimdi gelecek planların için düzenli çalışıp

buy kamagra

, hayallerini gerçekleştirmenin tam zamanı. Hayalindeki kariyere ulaşmak için her gün çalışman gerektiğini sende biliyorsun. Haydi geleceğin için Karınca’da test çözmeye başlayalım. ?

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir