Pomodoro Tekniğiyle YKS’ye Hazırlanmak | Blog

Pomodoro Tekniğiyle YKS’ye Hazırlanmak

YKS’ye hazırlanmak çok uzun bir maraton. Hepimiz bu maraton içinde motivasyon kayması yaşıyoruz ve odak noktamızı belirlemek gittikçe zorlaşıyor. Eğer sen de bu sıkıntıyla karşılaşıyorsan, kesinlikle bu bloğu dikkatle incelemelisin.

Karınca Ekibi 7 Kasım 2020

Pomodoro Nedir?
Pomodoro İtalyanca ‘domates’ demektir. Teknik ismini kurucusu Franscesco Cirillo’nun kullandığı domates görünümlü zaman ayarlayıcıdan almaktadır. Keza; teknik ve kısa çalışma saatlerini ve minik molaları ön plana çıkarmaktadır.

Pomodoro Tekniğiyle TYT ve AYT Sınavlarına Nasıl Çalışılır?
Pomodoro tekniği ile üniversite sınavına çalışmak senin için de çok verimli olabilir. Pomodoro tekniğiyle çalışan profesyoneller bu tekniği, en etkin çalışma yöntemlerinden biri olarak değerlendirmektedir. Sen de Pomodoro yöntemi ile  çalışmak istediğin konuyu belirle ve bunu 25 dakikalık çalışmalar, 5 dakikalık molalar olarak planla. Toplam 30 dakikalık süreye 1 pomodoro denir. Bu 4 defa tekrarlandığında 30 dakika kadar mola verip, istersen yeniden çalışmaya devam edebilirsin. Bazı profesyoneller bunu 8 saatlik çalışma planının tamamına uyguladığını söylüyor. Sen sınava hazırlanmak için sana yeterli olduğunu düşündüğün saat kadarını planlasan yeterli ?

Pomodoro Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?
Mümkünse bu çalışma sırasında planının kesinlikle bölünmemesini sağlamalısın. Plan yaparken, bu ‘ideal planı’ oluşturmayı denemelisin. Eğer bölünürsen ya da senden bağımsız olarak çalışma planın bölündü ise

buykamagrausa.com

, kesinlikle bunu not almalısın. Pomodoro ile çalışmaya devam edeceksen, bu bölünmeleri değerlendirmeli ve bir daha yaşamamak için çabalamalısın.

Karınca’da Pomodoro Tekniğiyle Üniversite Sınavına Hazırlan
Pomodoro tekniği ile çalışmak Karınca için en uygun yöntemlerden biridir. Sen de bu yöntem ile Karınca’da YK’ye hazırlanmak istiyorsan şu yöntemleri izleyebilirsin. Planlamanı yap, hedeflerini belirle. Çalışmaya başladığında hemen telefonunun “Rahatsız Etme” özelliğini aç. Karınca’da istediğin dersi seç, konuyu belirle ve süre sınırlamasıyla (burada 25 dakika olarak belirleyebilirsin) testi oluştur. Çözmeyi tamamladığında 5 dakika mola ver. Böylece 1 pomodoro’yu tamamlamış olacaksın. Planına uygun olarak bu yöntemi sürdür ve başarılarını ister Karınca’dan takip et, istersen kendi notlarınla değerlendir. Sağlam bir motivasyon ile üniversiteli olma yolunda ilerle.

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir