Şimdi başlasam üniversite sınavını kazanabilir miyim? | Blog

Şimdi başlasam üniversite sınavını kazanabilir miyim?

YKS’ye kısa zamanların kaldığı bu günlerde, çalışma programı aksayan arkadaşların en büyük sorusuna yanıt vermeye çalıştık.

Karınca Ekibi 4 Mart 2021

Hemen söylemek istiyoruz; “evet, hala YKS’de başarılı olmanız mümkün.”  Sadece doğru bir başlangıç ve ilerlemeye ihtiyacınız var. 

YKS için ilk önerimiz
Öğrencinin kendisini, eksikliklerini bilmesi ve tanıması en önemli konu. İlk tavsiyemiz hemen bir deneme sınavına girip altyapınızı analiz etmeye başlamanız. Hızlıca eksik kaldığınız konuları belirleyip bu konulara odaklanmalısınız. Tamamladığınız konular üzerine kısa süreli geri dönüşler yapıp bilginizi pekiştirebilirseniz mükemmel olur. 

İkinci Öneri
Sınav için olabildiğince farklı kaynaktan soru çözmelisin. Karşına çıkacak yeni nesil ve klasik soru türlerinin hepsine adapte olman en önemli konu. Sadece yeni nesil ya da sadece klasik sınav soruları çözmekten kaçınmalısın. 

Üçüncü Öneri
YKS’de aslında sadece soru çözme kapasiteniz değil, hızlı okuyup anlama ve yorumlama yeteneğiniz de test ediliyor. Belki de çözülmesi en zor sorunlardan bir tanesi bu. Hızlı bir okuma listesi yapıp haftada en az iki kitap okumalısın. 

Bonus: Dördüncü Öneri
Yukarıdaki bütün özellikler için tek bir uygulama yeterli; adı Karınca! Karınca’da hemen bir deneme sınavına girip sonuçlarını analiz etmeye başlayabilirsin. Eksik kaldığın bütün konularda test çözüp hepsinin sonuçlarını takip edebilirsin. Karınca’da yer alan en fazla yanlış yaptığın konular üzerine yoğunlaşıp altyapını güçlendirebilirsin. Aynı şekilde hiç test çözmediğin konuları sırasıyla tamamlamak da mümkün. Çözdüğün testlere yeniden zaman ayırıp kendini iki kat geliştirmen ise mükemmel olur. Hemen şimdi Karınca’yı aç ve kendi geleceğin için çalışmaya başla. Daha fazla zaman kaybetme. 

Son ve En Önemli Öneri
Umutsuzluğa kapılma. Kendine güven. Pandemi günlerinde bu çok zor olsa da başarabileceğine inan. Sonuçta bu sürecin sonucu ne olursa olsun sen kazanacaksın. Hayallerini takip etmekten vazgeçme. 

Buy Cialis Professional UK

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir