Sınav günü yapılabilecek 5 kahvaltı önerisi | Blog

Sınav günü yapılabilecek 5 kahvaltı önerisi

“Sınav günü sabahında ne yiyeceğim” diye ekstra stres yaşama! Senin için uzman diyetisyenle birlikte öneriler hazırladık.

Siret Nefise Saçal 25 Haziran 2021

Evet sınav günü geldi de çattı bile! Nasıl, kendini hazır hissediyor musun? Yalnız benimki de soru değil mi, insan kendini ne zaman sınava %100 hazır hissedebilmiş ki… Bir de sınav günü sabahında ne yiyeceğiz diye ekstra stres yaşıyoruz, çünkü her kafadan ayrı ses çıkıyor! Yok bol bol ceviz ye beynin çalışır, bak şunun oğlu keçiboynuzu pekmezi içmiş sınavı çok iyi geçmiş gibi tavsiyeler beynimizi meşgul edebiliyor. Hele bir de o gün özellikle hiç sevmediğimiz şeyleri zorla yedirmezler mi? Zaten stresimiz yeterince tavan yapmışken bir de ağzımızın tadı kaçıyor!

Kahvaltının önemini birçoğumuz biliyoruz, ayrıca araştırmalar da kahvaltının sağlığa faydalarını saymakla bitiremiyor. Bu faydalardan en önemlisi ise, kahvaltının enerji seviyeni ve konsantre olabilme yeteneğini geliştirmesi. Bu yüzden lütfen sınava giderken kahvaltını ihmal etme! Ve bunu kalın harflerle yazıyorum: daha önce yemediğin, denemediğin hiçbir şeyi zekayı açıyormuş düşüncesiyle yeme! Çünkü bu ilk defa yediğin şey vücudunda hiç bilmediğin bir reaksiyon gösterebilir ve bu durum rahatsızlanmana yol açabilir!

Sen zaten Karınca Hazırlık ile birlikte çözdüğün tüm yenilikçi sorularla sınava yeterince hazırsın. Sınav sabahı artık sana lazım olan tek şey; karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde tüketmek olacak!

Şimdi lafı daha uzatmadan sana işin uzmanı bir diyetisyen ile birlikte hazırladığımız 5 listeyi sunacağım, bu kahvaltılar hem sana yeterli enerjiyi sağlayacak hem de sınavına konsantre olmanda etkili olabilecek!

sinav öncesi kahvalti 1

sinav öncesi kahvalti 2

sinav öncesi kahvalti 3

sinav öncesi kahvalti 4

sinav öncesi kahvalti 5

Sana muhteşem bir sınav diliyorum

buykamagrausa.com

, dilerim ki sınavın umduğundan çok daha güzel geçer ve sınavdan için rahat bir şekilde çıkarsın!  🙂

Çok kıymetli yardımları için sevgili Diyetisyen Gülsüm Serra Balkan’a teşekkürlerimizi sunarız.

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir