TYT Türkçe Dersine Çalışmak | Blog

TYT Türkçe Dersine Çalışmak

YKS’de başarılı olmak istiyorsanız, hangi alanda olursanız olun TYT Türkçe soruları karşınıza çıkıyor. Peki TYT Türkçe dersine nasıl hazırlanmalı?

Karınca Ekibi 10 Kasım 2020

TYT Türkçe uzun – karmaşık paragrafları, sürekli olarak kendini hatırlatan dil bilgisi ve yazım imla sorularıyla hayli zor görünse de, doğru bir planlama ve çalışma programıyla çözmesi oldukça kolay bir test.

YKS’de başarılı olmak istiyorsanız, hangi alanda olursanız olun TYT Türkçe soruları karşınıza çıkıyor. Özellikle sözel ve eşit ağırlık bölümlerinden tercih yapmak isteyenler, hatta sayısal bölümden mezun olanlar için bile sınavı kazanmakta TYT Türkçe belirleyici bir konumda. Peki pandemi koşullarında TYT Türkçe sınavlarına nasıl hazırlanmalı?

TYT sınavına hazırlanmak
TYT incelendiğinde, Türkçe konu dağılımlarında ağırlığın paragraf sorularında olduğu hemen görülecektir. Dil bilgisi, anlatım bozukluğu, yazım ve imla kuralları da hemen bunun peşi sıra gelir. Türkçe sınavında başarılı olmak için dil bilgisi ve yazım imla kurallarını bilmeniz gereklidir. Bu yüzden öncelikle bunların ne olduğunu kavramak gerekli.  Bunları öğrendikten sonra geriye paragraf ve anlatım bozukluğu soruları kalır. Paragraf ve anlatım bozukluğu sorularında ise temelde olan; kısıtlı bir zamanda okuduğunu anlama, kavrama ve yorumlama yeteneğidir. Bunu geliştirmek için de düzenli kitap okumaya hemen başlamalısınız. Bir süre sonra değişimi kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Online TYT Türkçe’ye hazırlanmak
TYT Türkçe konusunda bütün bu dediklerimizi yaptıktan sonra sınavda başarılı olmak için geriye yapmanız gereken tek bir şey kalıyor: o da sürekli ve düzenli olarak soru çözmek. Bunu yapmak için elinizin altında her an kullanabileceğiniz bir soru kaynağı olması gerekli. Karınca mobil uygulaması bu konuda eşsiz bir fırsat olarak karşınızda duruyor. Sabah kalkar kalkmaz,  otobüste giderken, sırada beklerken, kısacası vaktiniz olan her yerde Karınca ile TYT Türkçe soruları çözebilirsiniz. Üstelik bunun için öyle eskisi gibi kocaman soru kitapçıklarını taşımanıza da gerek yok. Herhangi bir cep telefonu yeterli. Karınca hem zamandan

buy-levitra-usa.com

, hem alandan tasarruf ettiren bu imkanlarıyla, sınavlarda başarılı olmak isteyen herkesin kullanması gereken bir uygulama.

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir