Üniversite Sınavına Nasıl Çalışabilirim ? | Blog

Üniversite Sınavına Nasıl Çalışabilirim ?

Biliyoruz ki üniversite sınavına hazırlananlar için koşullar her zamankinden zor, şartlar her zamankinden zorlayıcı. Karınca Ekibi olarak önümüzdeki sınavda başarılı olmanın püf noktalarına sizler için değindik.

Karınca Ekibi 4 Kasım 2020

Eğitimin online ortama taşınması ve yüz yüzü eğitimin kısıtlı olarak yapılmasıyla birlikte her öğrencinin aklında aynı soru dönüp duruyor: Bu koşullarda üniversite sınavına nasıl çalışabilirim? Evet sınava hazırlananlar için koşullar her zamankinden zor, şartlar her zamankinden zorlayıcı ama önümüzdeki sınavda başarılı olmak istiyorsak bazı temel düzenlemeleri yapmamızda fayda var.

Plan Yapın!
Eğer sınavda başarılı olmak istiyorsanız, her şeyden önce nasıl hazırlanacağınıza dair etkili ve verimli bir çalışma programı yapmalısınız. Güncel MEB müfredatına uygun konuları aylara bölmek, TYT  ve AYT konularını belirli zamanlara dağıtmak faydanıza olacaktır. Bir konuyu çalışırken başka konularla bölünmemenizi tavsiye ederiz.

Zamanı Verimli Kullanın!
Herkesin algısı, öğrenme yeteneği farklıdır. Bunun için de herkesin çalışma programı kendine özgü olmalıdır. Kendinizdeki eksiklikler ve tamamlanması gereken konuları belirleyerek,  onlara uygun zamanı ayırmalısınız. Tabi sosyal hayat, sanat ve eğlence de bu programın olmazsa olmazlarından…

Dikkatinizi toplayın!
Sınava hazırlanırken en kolay olan şey program yapmaktır. En zor olan şeyse o programa uymak! Buna özellikle dikkat edin. Sınava dönük odağınızın kaybolmasına asla izin vermeyin. Bir konuyu belli bir süre çalışmaya karar verdiyseniz, mutlaka o süreyi tamamlayın.

Uygun Çalışma Ortamını Oluşturun!
Sınava kadar zaman geçireceğiniz, soru çözeceğiniz, kendinizi iyi hissettiğiniz bir alan mutlaka olmalı. Bol ışık alan, iyi aydınlatılmış ferah bir yer olması sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Karınca sınav uygulamasıyla istediğiniz her alanı çalışma ortamına çevirebilirsiniz.

Derslerinize Çalışmayı Unutmayın!
Sınava hazırlanmak demek, son sınıfın derslerinin üzerinden geçmek demek değildir. Bu yüzden sınava hazırlandığımız kadar okul derslerine de hazırlanmalıyız. Ders öncesi çalışarak gitmek, anlama ve kavrama yeteneğinizi geliştireceği için size oldukça fayda sağlayacaktır.

Tekrar Yapın!
Sınavda başarılı olmak istiyorsanız mutlaka yapmanız gerekenlerden birisi sık sık tekrar etmektir. Yeni öğrendiklerinizi pekiştirmek için mutlaka tekrar yapın! Böylece konuyu bütünlemesine kavrayacak

buy generic levitra

, sınavdaki başarınızı da en üst seviyeye taşımış olacaksınız.

Farklı Kaynaklar Kullanın!
Üniversite sınavına hazırlanırken farklı kaynakları kullanmak çok önemli. Bu, derinlemesine bilgi edinmenizi sağlarken aynı zamanda farklı soru tipi ve yaklaşımlarını da deneyimlersiniz. Hatta mobil uygulamalar ile bunu her an yapabilirsiniz. Örneğin; Karınca uygulaması sayesinde en iyi hocaların hazırladığı soruları görebilir, kaliteli ve yetkin yayıncıların ürettikleri soruları çözebilirsiniz. Böylece çalışma sisteminizi güncel ve güvenilir bir hale getirmiş olursunuz. Karınca uygulamasını indirmek için tıklayın!

Hemen Karınca'yı İndir

Üniversiteye Hazırlanmaya Başla
google play logo
app store logo

Dikkatinizi Çekebilir